English   آخرین بروز رسانی:

تبلیغات
خبرها
فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برای «صلح؛ الهام و برابری»
فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برای صلح، الهام و برابری» که در سپتامبر -اکتبر ۲۰۱۷ در جاکارتا اندونزی برگزار می‌شود منتشر شد.
سه نمایشگاه قالیچه‌ها، عکس‌های زمان قاجار (اولین عکس سلفی ناصر‌الدین‌شاه) و مرقعات نفیس کاخ گلستان با حضور معاون سازمان میراث‌فرهنگی گشایش یافت.
عباس برزگر گنجی هنرمند نقاش اثر "رزم نخست رستم و افراسیاب" از آثار نگارگری شاهنامه شاه طهماسبی را به مناسبت سالروز بزرگداشت فردوسی در ۷۰۰ متر مربع در میدان فردوسی اجرا کرد.
نمایشگاهی از آثار کمتر دیده شده موزه ملی ایران به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه ها برپا شده است.
سفال کلپورگان یادگاری به جا مانده از هنر سفالگری هزاره‌های پیش از ميلاد است که نسل به نسل از مادران به دختران یاد داده شده و نشان‌دهنده تداوم حيات شش هزار ساله نوعی سفال پيش از تاریخ است که به نام سفال قرمز منقوش ساخته می‌شود.
هادی با سخنانی کوتاه هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن را آغاز کرد.
فیلم «لِرد» ساخته محمد رسول‌اُف به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش «نوعی نگاه» هفتادمین جشنواره فیلم کن، در ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت) و در سومین روز جشنواره به روی پرده رفته است.
بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان کمیته ملی موزه‌های ایران و کمیته بین‌المللی ایکوفوم «موزه شناسی» امضا شد، همایش بین‌المللی ایکوفوم سال ۱۳۹۷در پائیز امسال در تهران برگزار می‌شود.
رقابت بین‌المللی پوستر و ویدئو "روز جهانی استاندارد" سوئیس برگزار می‌شود.
«روشنای تازه برنارد برنسون: نقاشی ایرانی در دانشکده ننر رنسانس؛ نام نمایشگاهی است که قرار است در مردادماه امسال در موزه هنر هاروارد برگزار شود.
شهرداد روحانی «سمفونی ملل» را با ارکستر سمفونی تهران در تالار وحدت اجرا می‌کند.
فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر که در مردادماه برگزار می‌شود منتشر شد.
 
مقالات
هنری‌کردن و رژیم زیبایی‌شناسی هنر
در این مقاله نویسنده «هنری‌کردن» و تلاش برای مشخص کردن این پرسش را به بحث می‌گذارد که آیا می‌توان مشخصات مشترکی میان هنری کردن و زیبایی‌شناسی ژک رانسییر به ویژه برداشتش از «رژیم زیبایی‌شناسی هنر» یافت.
هنگام سخن گفتن در باره‌ی کارم؛ بارها این پرسش پیش می‌آید… می‌تواند دشمنانه یا دادگرانه؛ باشد؛ اما بیشتر اوقات تنها از سر کنجکاوی است… «آیا به راستی گمان می‌برید هنر می‌تواند دنیا را دگرگون کند؟»
پروانه اعتمادی به گفته خود سلیقه‌اش را از بهمن محصص به یادگار برده و جسارتش را از جلال آل‌احمد. صریح است اما صراحت تنها، وجهی از شخصیت اوست. او صورت‌بندی رایج از شناخت را به چالش می‌کشد و مفاهیم دیرآشنا را با مدلول‌های تازه بیان می‌کند. همین موضوع، اظهارنظرهایش را با واکنش‌های مثبت و منفی روبه‌رو می‌کند...
هانس اولریچ اُبریست: این آغاز ۲۰۱۷ است. چه پیش می‌آید؟ الکساندر گلوک: صدسال از زمان انقلاب روسیه گذشته است. صد سال از زمان مارتین لوتر. مراقب سیلیکون ولی باید بود. آنها به اصطلاح گل کودکان ۱۹۶۸ هستند. که به شدت آن‌را نادیده می‌گیرند. همین نیروی آن است.
دینی که الهام‌بخش فیلم جنگ ستارگان و بازی تاج و تخت و شخصیت‌هایی به گوناگونی ولتر؛ نیچه؛ و فردی مرکوری بوده است. پس زرتشتی‌گرایی چیست؟
این هفته موزه هنر مدرن نیویورک (موما) مجموعه آثار مدرن خود را با جایگزین کردن آثار بزرگانی مانند هانری ماتیس و پابلو پیکاسو با کارهای هنرمندانی از بیشتر کشورهای مسلمان که دستخوش ممنوعیت سفر ترامپ می‌شوند؛ به نمایش گذاشت.
موزه‌ی بریتانیا نمایشگاهی از کارهای روی کاغذ به تازگی خریداری شده خود از هنرمندان ایرانی را با نام «آواهای ایرانی» به نمایشگاه گذاشته است. هنر مدرن و معاصر ایران داستان‌های چندگانه‌ای را بازگو می‌کند. این نمایشگاه که کارهای نسل‌های متفاوتی از هنرمندان ایرانی است دربرگیرنده‌ی رسانه‌های گوناگون از کلاژ تا کتاب‌های هنرمند و عکس است. روایت‌ها نمایانگر پرداختن به تاریخ ایران با الهام از شاهنامه فرودسی است که به تاریخ معاصر کشانده می‌شود. در میان آنها عکس‌های زنده‌ای از هنر و دلمشغولی‌های برخی از برجسته‌ترین هنرمندان ایران است.
در دوران‌های عدم‌قطعیت؛ هنر و فرهنگ فضاهای آزادی برای دگرگون کردن تفاوت‌های فرهنگی و ناسازگاری‌های سیاسی می‌شود. «حالات عدم‌قطعیت»؛ که در آکادمی هنر برلین بپاست؛ فضایی از ایستادگی هنری نسبت به از دست دادن حافظه‌ی فرهنگی و خشنونت و بیگانه‌هراسی را باز می‌کند.
به تازگی شاهد رشد فزاینده‌ی علاقه به آن‌گونه واقع‌گرایی بوده‌ایم که چنین می‌نمود مدتهاست که دیگر به گذشته پیوسته است. اما برداشت واقع‌گرایی آن‌چنان‌که می‌نماید روشن نیست....
 
معرفی هنرمندان
تک چهره ها
ایران درّودی نقاش، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه برجسته ایرانی در سال 1315 در نیشابور خراسان در خانواده‌ای خوشنام به دنیا آمد. خاندان پدری او از بازرگانان صاحب نام خراسان، و خانواده مادری او از بازرگانان قفقازی بودند که پس از انقلاب شوروی به ايران مهاجرت کردند و در مشهد اقامت گزیدند.

 

ادامه مطلب


گالری
گشایش: جمعه 5 خرداد 1396
نمایشگاه گروهی عکاسی
نمایشگاه عکس آرمان مولوی
گیتا مه
نمایشگاه نقاشی فرامرز خانی
کاوه کاظمی
گشایش: جمعه 29 اردیبهشت 1396
هنرمندان منتخب
نقاش، مجسمه‌ساز و نگارگر کتاب
نقاشی
نقاش
نقاش
کاریکاتوریست
هنرمندان منتخب فیلم، سینما و تئاتر
کارگردان سينما
کارگردان تئاتر و سينما
کارگردان و فیلمنامه نویس
کارگردان تئاتر
کارگردان سينما و نويسنده

تبلیغات