English   آخرین بروز رسانی:

تبلیغات
خبرها
کویری در زمستان
این بار زمستان همان زمستان قبلی نبود، قرار بود حال و هوایش گرمتر و آفتابی‌تر از روزهای قبل باشد حتی به اندازه یک هفته، از ۲۴ الی ۳۱ خرداد.
نمايشگاه آثار نقاشي بانو منیژه میرعمادی، با عنوان: فیروزه ای در کویر...افتتاحیه :٢٤خرداد جمعه ١٣٩٨ - اختتامیه :٣١خرداد جمعه ١٣٩٨. افتتاحیه ساعت ١٧-٢٢_ گالري زمستان. بازديد روزهاي عادي ساعت ١٤-٢٢
با رخت بربستن زنده یاد منیژه میرعمادی - ناصری از میدان هنر، این وب‌سایت دیر یازود بسته می‌شود و با آرشیو کمابیش بی‌همتای خود به فصلی در تاریخ پربار هنر و هنرمندان ایرانی تبدیل می‌شود...
منیژه میرعمادی چون پر طاووسی رنج زیستن را بر زمین گذاشت، پرکشید و با باد رفت تا به دیار جاودانگی بپیوندد. روانش شادبادا!
زهی افسوس. منیژه میرعمادی (ناصری) ‌نقاش و بنیانگذار نخستین مجله دوزبانه هنر ایران طاووس و نشر هنر ایران؛ در نخستین ساعات شنبه بیست خرداد ۱۳۹۶ جهان خاکی را بدرود گفت
پنجمین دوره نمایشگاه مهمانی هنر با موضوع تصویرسازی داستان‌های کهن ایرانی و دینی در خانه هنرمندان ایران از جمعه ۱۹ تیرماه آغاز به کار کرد‌.
ارکستر سمفونی تهران که کهن‌ترین و بزرگ‌ترین ارکستر ایران است قعطاتی از موسیقی‌دادنان آلمانی و مکزیکی را به رهبری شهرداد روحانی در ۱ تیرماه ۱۳۹۶ در تالار رودکی تهران اجرا می‌کند
این‌روزها فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های گوناگون بین‌المللی از شانگ‌های چین تا سیاتل امریکا به روی پرده می‌روند.
همه‌چیز در یک روز اردیبهشت و بهاری رقم می‌خورد، در این روز، زنان مدیریت تمام امور روستا را عهده‌دار و مردان در خارج از روستا به گردآوری برف مشغول می‌شوند.
گروه‌های موسیقی همگام و بامداد برنده جایزه‌ی جشنواره هارمونی لیمبورگ آلمان شدند.
فیلم کوتاه «روتوش» با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کراکوف، برای دومین بار پیاپی به آکادمی اسکار معرفی شد.
نمایش «تا یک بشمار» اثر گروه تئاتر «یاس تمام» برنده ۲ جایزه از جشنواره معتبر «والیس» کشور لهستان شد.
 
مقالات
امریکای ترامپ: بازی نقش قربانی
از آنجا که من آلمانی هستم؛ ناگزیر به وضعیت ترامپ از چشم‌انداز اروپایی می‌نگرم. و برای همین می‌کوشم پدیده‌ی ترامپ را در زمینه‌ی پرپهنه‌تری از جنبش‌های ملی‌گرایانه‌ی امروز که در کشورهای باختری رو به رشدند بگنجانم. سنت اروپایی سه خط اصلی اندیشه‌ی سیاسی را می‌شناسد: لیبرال؛ ناسیونالیستی (یا فاشیستی) و سوسیالیستی. بنابراین اندکی با سنت امریکایی تفاوت دارد که میان لیبرال‌ها و محافظه‌کارها تمایز می‌گذارد. امروزه در اروپا سخن گفتن از نئولیبرالیسم به عنوان ایدويولوژی جهانی کردن سرمایه‌دارانه به‌هنجار است. چنین می‌نماید که سیاست امروز را ناسازگاری میان نئولیبرالیسم یا جهان‌گرایی و ملی‌گرایی راست تعریف می‌کند. در تمامی انتخابات تازه و آتی از جمله انتخابات ریاست جمهوری امریکا؛ دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و انتخابات نزدیک در آلمان؛ این ناسازگاری بر فضای همگانی چیره شده است.
اکنون، در آستانه‌ی یازدهمین سال فعالیت مجله‌ی الکترونیکی طاووس، هیئت تحریریه و همکاران طاووس و (نشر هنر ایران) ، بعد از 10 سال تجربه و کار و کوشش پرثمر، فرصت را مغتنم می شمارد تا ناشر، مدیر و سردبیر این سایت را معرفی و از مقام او تجلیل کند، سایت و نشریه‌ای که در واقع، حاصل و برآیند بیست سال حضور منیژه میرعمادی (ناصری) در عرصه‌ی فرهنگ و هنرهای تجسمی این سرزمین است.
در این مقاله نویسنده «هنری‌کردن» و تلاش برای مشخص کردن این پرسش را به بحث می‌گذارد که آیا می‌توان مشخصات مشترکی میان هنری کردن و زیبایی‌شناسی ژک رانسییر به ویژه برداشتش از «رژیم زیبایی‌شناسی هنر» یافت.
هنگام سخن گفتن در باره‌ی کارم؛ بارها این پرسش پیش می‌آید… می‌تواند دشمنانه یا دادگرانه؛ باشد؛ اما بیشتر اوقات تنها از سر کنجکاوی است… «آیا به راستی گمان می‌برید هنر می‌تواند دنیا را دگرگون کند؟»
پروانه اعتمادی به گفته خود سلیقه‌اش را از بهمن محصص به یادگار برده و جسارتش را از جلال آل‌احمد. صریح است اما صراحت تنها، وجهی از شخصیت اوست. او صورت‌بندی رایج از شناخت را به چالش می‌کشد و مفاهیم دیرآشنا را با مدلول‌های تازه بیان می‌کند. همین موضوع، اظهارنظرهایش را با واکنش‌های مثبت و منفی روبه‌رو می‌کند...
هانس اولریچ اُبریست: این آغاز ۲۰۱۷ است. چه پیش می‌آید؟ الکساندر گلوک: صدسال از زمان انقلاب روسیه گذشته است. صد سال از زمان مارتین لوتر. مراقب سیلیکون ولی باید بود. آنها به اصطلاح گل کودکان ۱۹۶۸ هستند. که به شدت آن‌را نادیده می‌گیرند. همین نیروی آن است.
دینی که الهام‌بخش فیلم جنگ ستارگان و بازی تاج و تخت و شخصیت‌هایی به گوناگونی ولتر؛ نیچه؛ و فردی مرکوری بوده است. پس زرتشتی‌گرایی چیست؟
این هفته موزه هنر مدرن نیویورک (موما) مجموعه آثار مدرن خود را با جایگزین کردن آثار بزرگانی مانند هانری ماتیس و پابلو پیکاسو با کارهای هنرمندانی از بیشتر کشورهای مسلمان که دستخوش ممنوعیت سفر ترامپ می‌شوند؛ به نمایش گذاشت.
موزه‌ی بریتانیا نمایشگاهی از کارهای روی کاغذ به تازگی خریداری شده خود از هنرمندان ایرانی را با نام «آواهای ایرانی» به نمایشگاه گذاشته است. هنر مدرن و معاصر ایران داستان‌های چندگانه‌ای را بازگو می‌کند. این نمایشگاه که کارهای نسل‌های متفاوتی از هنرمندان ایرانی است دربرگیرنده‌ی رسانه‌های گوناگون از کلاژ تا کتاب‌های هنرمند و عکس است. روایت‌ها نمایانگر پرداختن به تاریخ ایران با الهام از شاهنامه فرودسی است که به تاریخ معاصر کشانده می‌شود. در میان آنها عکس‌های زنده‌ای از هنر و دلمشغولی‌های برخی از برجسته‌ترین هنرمندان ایران است.
 
معرفی هنرمندان
تک چهره ها
ایران درّودی نقاش، کارگردان، نویسنده، منتقد هنری و استاد دانشگاه برجسته ایرانی در سال 1315 در نیشابور خراسان در خانواده‌ای خوشنام به دنیا آمد. خاندان پدری او از بازرگانان صاحب نام خراسان، و خانواده مادری او از بازرگانان قفقازی بودند که پس از انقلاب شوروی به ايران مهاجرت کردند و در مشهد اقامت گزیدند.

 

ادامه مطلب


گالری
گشایش: جمعه 19 خرداد 1396
گشایش: جمعه 5 خرداد 1396
نمایشگاه گروهی عکاسی
نمایشگاه عکس آرمان مولوی
گیتا مه
نمایشگاه نقاشی فرامرز خانی
کاوه کاظمی
هنرمندان منتخب
طراح گرافيک
نقاش
نقاش و مجسمه ساز
نقاش
کاریکاتوریست و نقاش
هنرمندان منتخب فیلم، سینما و تئاتر
کارگردان و فيلمنامه نويس
کارگردان و بازيگر تئاتر
فیلم نامه نویس و کارگردان.
کارگردان و فيلم نامه نويس
کارگردان تئاتر و نمايشنامه نويس

تبلیغات